Ahtapot Çekici Hizmeti

Günümüzde insanlar iş yerine veya başka bir yere giderken sürekli kendi araçlarını kullanmaktadırlar. Durum böyle olunca trafikte sayıca artan araç sayısı birtakım sorunları da beraberinde getirmiştir. Araçlarımız insan yapımı olduklarından dolayı zaman zaman arıza verme durumları ortaya çıkabiliyor. Hatta bazı durumlarda akünüzün, yakıtınızın bitmesi veya kaza yapmanız nedeniyle trafiğin ortasındayken bile yolda kalabilirsiniz. Firmamız tam da bu arıza durumlarında İstanbul Avrupa Yakası ve Tekirdağ Çorlu mevkiinde mağduriyetinizi giderebilmek için sizlere ahtapot çekici hizmeti verebilmektedir. Bizlere ulaştığınız taktirde oto çekici aracımızın derhal hizmetinizde olacağından hiç şüpheniz olmasın.

 

Ahtapot Çekici Nedir?

Günlük yaşam içerisinde trafikte ki olumsuz durumlarla hemen herkes karşı karşıya gelebilmektedir. Akü arızası, aracın yakıtının bitmesi veya kaza geçirmek bu olumsuzluklara birer örnektir. Bu gibi durumlarla karşılaştığımız da aracımızı güvenli noktaya çekebilmek için oto kurtarıcı vasıtalarına yani çekici araçlarına ihtiyaç duyarız. Firmamız dahilinde trafikteki her tip araca oto çekici hizmeti verebilecek vasıtamız mevcuttur. Bunlardan birisi de ahtapot çekici aracımızdır. Bu aracımız diğer çekicilerimiz ile aynı işi yapmaktadır. Fakat, şanzımanı veya lastikleri kilitlenip kalmış araçları zararsız bir şekilde yükleyip çekebilmek için daha çok ahtapot çekici aracı hizmet vermektedir. 7/24 ulaşabileceğiniz telefon numaramızı aradığınız taktirde bu gibi bir durumla yolda kalmış olan aracınızı güvenle talep ettiğiniz adrese taşımak için çekici aracımız hizmetinizde olacaktır.

ahtapot çekici

Oto Çekici Türleri

Hemen her vasıta için çekici hizmeti sağlayabilecek vasıtalar bulunmaktadır. Biz bu yazımızda sizler için 4 çeşit çekici türünü ele alacağız. İlk çekici türümüz araç transfer çekicisidir. Çekici aracının bünyesinde bulunan hidrolik makara vinci sayesinde araç kaldırılıp çekiciye yerleştirilir. Araç indirilmek istendiğinde ise makara yavaşça bırakılarak araç güvenli bir şekilde yere indirilir. Çekici türlerinden ikincisi vinçli kayar sistem çekicisidir. Bu çekici biraz hareket edebilme şansı olan araçlar için daha sık kullanılmaktadır. Hareketi sayesinde araç çekici üzerinde kayar sisteme yerleştirilir. Eğer araç hiç hareket etmiyorsa vinç yardımı ile sisteme yerleştirilmelidir. Üçüncü sıradaki çekici türü ise çatallı çekicidir. Çekinin arkasında bulunan çatal bölümü aracın arka tarafına doğru uzatılıp araç kaldırıldıktan sonra çekicinin kasasına yerleştirilir. Firmamızda kullanılan bu sistemde kumanda teknolojisi mevcuttur. Son oto çekici türü ise tepeden çekicidir. Genellikle trafik polisleri tarafından kullanılan ve trafikte sıkça görmeye alışkın olduğumuz oto çekici türüdür. Tepeden inen vincin aracın lastiklerine bağlanması ile araç platforma yerleştirilir.

Çekici Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Fiyat konusunda ilk belirleyici koşul aracınız ile firmamız arasındaki mesafe olarak ele alınır. Aracınızın firmaya olan kilometre farkı ne kadar fazla olursa fiyat o derece yükselmekte, aradaki kilometrenin kısa olduğu durumlarda ise ödemeniz gereken oto çekici hizmet ücreti o derece azalmaktadır. Bir sonraki belirleyici husus, aracınızın türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Aracınız bir binek araç değil, servis aracı veya daha büyük bir araç ise küçük bir çekici ile sorunun halledilmesi imkansızdır. Bu yüzden aracınızı çekebilmek için büyük bir oto çekici gelecektir ve bu noktada ödeyeceğiniz fiyat biraz daha fazla olmaktadır. Nedeni ise ağır olan araçların taşınmasının daha riskli olması ve çekici aracını daha fazla yorması olarak gösterilmektedir. Son olarak, aracınızın gideceği mesafe çekici hizmetinin fiyatını etkileyen bir faktördür. Aracınızın götürülmesini istediğiniz adres ne kadar uzakta ise hizmet fiyatı da doğru orantılı bir şekilde artış göstermektedir.

Yol Yardım Hizmeti Nedir?

Araçlarımıza ne kadar bakım yaptırıp, sorunlarının çözümlerini aksatmasak da bazen aksilikler bizi seyir halindeyken yakalayabilmektedir. Mükemmel bir vasıta henüz üretilemediği için her araç bir gün yolda kalma riski ile karşı karşıyadır. Yol yardımı, siz sürücülerin karşılaştığı her türlü aksilik durumunda devreye giren yardım hizmetidir. Yolda kalan veya kazaya karışan araçları güvenli bir şekilde yoldan alıp anlaşmalı en yakın servise veya sürücünün talep ettiği adrese götürme işlemini kapsar. Buna ek olarak, lastiklerinizin zarar gördüğü ve değiştirilmesi gerektiği durumlarda, aynı şekilde akü takviyesinin gerektiği ve yakıtınızın tamamen tükenmesi durumlarında da başvurabileceğiniz yardım hizmetleridir. Bu aksiliklerden herhangi birisi ile karşılaştığınız da firmamızdan yol yardım talebinde bulunmakta sakın geç kalmayın.

Aracın Yolda Kalması Halinde Neler Yapılmalı?

Aracınızın kendi içerisindeki bir arızası nedeniyle yolda kalabileceği gibi bazı çevresel faktörlerde zaman zaman araçların yolda kalmasına neden olabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda panik yapmayın. Hemen firmamızın telefon numarasını oto çekici hizmeti talebiyle tuşlayın. Fakat biz bulunduğunuz noktaya intikal edene kadar otobana çıkmayın. Aracınızı bu gibi durumlarda akan trafikten olabildiğince uzak tutabilmek için güvenlik şeridine çekin. Eğer fırsatınız olursa aracınızı güvenli bir caddeye çekmeye çalışın. Kendi güvenliğiniz içinse araçtan inmemeye dikkat edin. Aracın içinde başkaları da varsa onları da araçtan inmemeleri konusunda uyarın. Akşam saatlerinde yolda kaldıysanız aracınızın içerisindeki arıza levhasını aracınızdan 3 metre ileriye koyun.