Oto lastikçi & Lastik Yol Yardım

Konumunuzu bize hemen gönderin 0533 214 05 32 20 dakikada oto lastikçi & acil lastik yol yardım ekibimiz size ulaşsın

Yolda seyir halindeyken bir çok olumsuz durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Oto lastikçi Lastik yol yardım hizmetimiz araçlarında lastikle ilgili herhangi bir sorun yaşayan her müşterimize acil destek vermektedir. Tam donanımlı yol yardım aracımızla vereceğiniz konuma kısa sürede ulaşıyoruz. Saat kaç olursa olsun bizleri 0533 214 05 32 numaradan arayıp lastikçi desteği alabilirsiniz.

Lastik Yol Yardım

Lastik Yol Yardım

"Lastik yol yardımı," genellikle araçlarınızın lastiklerinde meydana gelen sorunları çözmek amacıyla sunulan hizmetleri ifade eder. Bu tür yardım hizmetleri, lastik patlaması, lastik delinmesi, lastik değiştirme gibi durumlarla karşılaşıldığında devreye girer. Lastik yol yardımı genellikle araç sahiplerinin karayollarında veya seyahat sırasında karşılaşabileceği beklenmedik lastik sorunlarını çözmelerine yardımcı olur.

Lastik yol yardımı hizmetleri aşağıdaki gibi faaliyetleri içerebilir:

 1. Lastik Tamiri: Lastiğin delinmesi veya inmesi durumunda, hızlı bir onarım yaparak lastiği tekrar kullanılabilir hale getirme.
 2. Lastik Değişimi: Lastik patlaması veya onarılamayacak şekilde hasar görmesi durumunda, yedek lastik ile değiştirme işlemi.
 3. Lastik Hava Basma: Eğer lastik basıncı düşükse, yol yardım ekibi lastiklere uygun basıncı sağlar.
 4. Çekme veya Kurtarma: Eğer lastikle ilgili ciddi bir sorun varsa ve araç hareket edemiyorsa, aracı çekme veya kurtarma hizmetleri sağlama.
 5. Lastik Kontrolü ve Danışmanlık: Lastiklerin genel durumunu değerlendirme ve araç sahibine tavsiyelerde bulunma.
 6. Lastik Jantı Çıkarımı ve Takılması: Lastiği janttan çıkarma veya yeni bir lastiği janta takma işlemleri.
 7. Lastik Balans Ayarı: Lastiklerin düzgün bir şekilde dönebilmesi için gerekli olan balans ayarını yapma.

Lastik yol yardımı genellikle sigorta şirketleri, otomobil kulüpleri veya özel yardım hizmeti sağlayan firmalar aracılığıyla sunulur. Bu tür hizmetler, sürücülerin yolda beklenmedik durumlarla başa çıkabilmelerini sağlar ve seyahat güvenliğini artırır.

Oto Lastik Yol Yardım

Oto Lastik Yol Yardım

Oto lastik yol yardımı, araçlarınızın seyir halinde lastiklerinde oluşabilecek sorunları çözmek amacıyla sunulan özel bir yol yardım hizmetidir. Bu hizmet, lastik patlaması, lastik delinmesi, lastik değiştirme gibi lastik sorunlarıyla karşılaşıldığında araç sahiplerine yardımcı olur. Oto lastik yol yardımı, genellikle araç sahiplerinin yolda veya seyahat esnasında beklenmedik durumlarla başa çıkabilmeleri için özel olarak tasarlanmış bir hizmettir.

Oto lastik yol yardımı hizmetleri şunları içerebilir:

 1. Lastik Tamiri veya Değişimi: Lastik patlaması, lastik delinmesi gibi durumlarda lastiği onarmak veya yedek lastik ile değiştirmek.
 2. Lastik Hava Basma: Eğer lastik basıncı düşükse, yol yardım ekibi lastiklere uygun basıncı sağlar.
 3. Çekme veya Kurtarma: Eğer lastik sorunu nedeniyle araç hareket edemiyorsa, aracı çekme veya kurtarma hizmetleri sağlama.
 4. Lastik Balans ve Rotasyon Ayarı: Lastiklerin düzgün bir şekilde dönebilmesi için gerekli olan balans ve rotasyon ayarlarını yapma.
 5. Lastik Jantı Çıkarımı ve Takılması: Lastiği janttan çıkarma veya yeni bir lastiği janta takma işlemleri.
 6. Lastik Danışmanlık: Lastiklerin genel durumunu değerlendirme, lastik seçimi veya bakımı hakkında tavsiyelerde bulunma.

Oto lastik yol yardımı genellikle sigorta şirketleri, otomobil kulüpleri veya özel yardım hizmeti sağlayan firmalar tarafından sunulur. Bu hizmet, araç sahiplerinin yolda beklenmedik durumlarla başa çıkabilmelerini sağlayarak seyahat güvenliğini artırır. Araç sahipleri, lastik sorunlarıyla karşılaştıklarında bu hizmeti kullanarak kolayca çözüme ulaşabilirler.

Oto Lastikçi

İstanbul Oto Lastikçi

Oto lastikler, araçlarda güvenli bir sürüş için bulunması gereken en önemli unsurlarından birisidir. Trafiğe çıkmadan önce oto lastiklerinizin bakımlarını yaptırmış olmalı ve sağlamlıklarından mutlaka emin olmalısınız. Çünkü lastikler, otomobilinizin seyir halindeyken yerle teması bulunan tek unsurlarıdır. Lastiklerinizin geçmişte aldığı bir hasar veya aşınma durumu fark edildiğinde tamirinin atlanmaması gerekir. Her ne kadar bütün önemleri aldığınızıdüşünseniz de aksilikler sizi bazen trafikteyken yakalayabilir. Böyle durumlarda panik yapmanıza hiç gerek yok. Daha çok İstanbul Avrupa Yakası, Tekirdağ, Çorlu mevkilerinde hizmet veren firmamızı oto lastik yol yardımı için aramakta geç kalmayın. Gereğinin anında yapılacağından hiç şüpheniz olmasın.

 

oto lastik hizmeti

Acil Oto Lastik Yol Yardımı

7 24 Lastik Yol Yardımı

7 24 Lastik Yol Yardımı

"7/24 lastik yol yardımı," araç sahiplerine günün her saatinde, yani 7 gün 24 saat boyunca lastik sorunlarına yönelik yardım hizmeti sunan bir tür hizmet modelini ifade eder. Bu tür hizmetler, özellikle yolda veya seyahat esnasında lastikle ilgili beklenmedik durumlarla karşılaşıldığında devreye girer. Araç sahiplerine acil lastik yardımı sağlamak için tasarlanmıştır.

"7/24 lastik yol yardımı" hizmetleri genellikle şu şekillerde sunulur:

 • 24 Saat Hizmet: Bu tür hizmetler, günün her saatinde aktif olarak çalışır. Gece veya gündüz, tatil veya hafta sonu fark etmeksizin her an yardım alabilirsiniz.
 • Hızlı Yanıt: Çoğu hizmet sağlayıcısı, acil durumlarda hızlı bir şekilde hareket etme yeteneğine sahiptir. Size en yakın yardım ekibi gönderilir ve mümkün olan en kısa sürede yanınıza gelirler.
 • Lastik Tamiri veya Değişimi: Lastik patlaması, lastik delinmesi, inme gibi durumlar için lastik tamiri veya değişimi sağlarlar.
 • Çekme ve Kurtarma: Eğer lastikle ilgili sorunlar nedeniyle aracınız hareket edemiyor ise, çekme veya kurtarma hizmeti sunarlar.
 • Uzaktan Yardım: Bazı durumlarda, telefon veya uygulama üzerinden uzaktan yardım sağlama imkanı sunarlar. Sizlere nasıl bir çözüm uygulamanız gerektiği konusunda rehberlik edebilirler.

"7/24 lastik yol yardımı" hizmetleri, araç sahiplerine seyahatlerinde güvence ve rahatlık sağlamak amacıyla oldukça kullanışlıdır. Lastik sorunları genellikle beklenmedik anlarda meydana gelebilir ve bu tür hizmetler sayesinde hızlıca çözüme ulaşabilirsiniz. Bu tür hizmetleri, sigorta şirketleri, otomobil kulüpleri veya özel yardım hizmeti sağlayan firmalar aracılığıyla alabilirsiniz.

Oto Lastik Nedir?

Her türden Motorlu taşıtın yolda ilerleyebilmesini sağlayan, genellikle kauçuktan yapılıp içerisine bazı kimyasal maddeler katılarak oluşturulan malzemeye oto lastik denir. Aslında; ilk çağlarda keşfedilmiş olan tekerlek, otomobillerimizde kullanılan lastik takımının en eski hali olarak bilinir. Günümüze kadar evrimleşerek gelmiş, bugünkü halini almış ve artık araçlarımızın vazgeçilmez bir unsuru olmuştur. Oto lastiklerinizin bakımı, seçimi ve tamiri aracınızdan en üst düzey performansı alabilmeniz için sürekli yapılması gereken hayati işlemlerdir. Ayrıca, bilgi birikimine sahip, deneyimli ve işinin ehli ustalar tarafından yapılması gerekir. Oto lastik hizmeti konusunda tecrübesini kanıtlamış olan firmamız, işinin ehli ustaları ile siz müşterilerimizin oto lastikçilik adına her türlü işlemini yerine getirmeye her zaman hazırdır.

istanbul Oto Lastikçi

Doğru Lastik Tamirinin Önemi

Sönme, aşınma ya da lastiğinizde oluşan farklı durumlarda her zaman değişim yapılmasına gerek yoktur. Bu gibi durumlar oto lastikçi olarak hizmet veren firmamız tarafından yapılabilecek birkaç işlem sonrası düzeltilebilecek durumlardır. Bu tarz durumların yola çıkmadan önce fark edilip düzeltilmesi hem sizin hem de seyir halindeki diğer araçların güvenliği açısından çok önemlidir. Hatta yeni nesil araçlarda lastik basıncının azalması sırasında sensörlerin uyarı vermesi sayesinde lastiğinizin arızalı olduğunu erkenden anlayabilirsiniz. Sensör sinyallerini trafikteyken almaya başladıysanız hemen sağa çekin. Doğru lastik tamiri için oto lastikçi olarak hizmet veren firmamızı arayın, olduğunuz yerde lastiğinize en uygun onarım tekniği ile tamirini gerçekleştirelim. Gerektiği yerde oto çekici hizmeti ile istediğiniz servis bölümüne taşıma hizmetimizde bulunmaktadır.

Acil Lastik Değişimi Hizmeti Alın

En yakın lastik yol yardım

Firmamız acilyolyardimi.com sizlere en yakın lastik yol yardım hizmetini kesintisiz sunmaktadır. Yinede bizlere ulaşamadığınız durumlarda şu adımları takip ederek en yakın lastik yol yardım hizmetini bulabilirsiniz:

 1. Telefon Rehberi veya İnternet Araması: Telefonunuzun rehberini veya internet tarayıcısını kullanarak "lastik yol yardımı" veya "oto lastik servisi" gibi anahtar kelimelerle arama yapın.
 2. Harita ve Navigasyon Uygulamaları: Harita ve navigasyon uygulamalarını kullanarak yakınızdaki lastik servislerini veya yol yardım hizmetlerini arayabilirsiniz. Bu uygulamalar size en yakın seçenekleri gösterecektir.
 3. Sigorta veya Otomobil Kulübü: Eğer bir sigorta veya otomobil kulübü üyesiyseniz, bu kuruluşların sağladığı lastik yol yardım hizmetlerini kullanabilirsiniz. Genellikle üyelikleri dahilinde bu tür hizmetler sunulmaktadır.
 4. Çevrenizdeki İşaretler ve Reklamlar: Etrafınızdaki yollarda veya benzin istasyonlarında, lastik yol yardım hizmeti sunan yerlerin işaretlerini veya reklamlarını arayabilirsiniz.
 5. Yakın Çevre Soruları: Yakınınızdaki insanlara veya tanıdıklarınıza, yerel lastik servislerini veya yol yardım hizmetlerini önerip önermediklerini sorabilirsiniz.

Unutmayın ki, lastik yol yardımı hizmeti sunan yerlerin çalışma saatleri ve hizmet kapsamı farklılık gösterebilir. Acil bir durumda, en yakın ve uygun hizmeti almak için hızlıca hareket etmeye özen gösterin.

Lastiğe Yama Yapılması

Oto lastik tamirinde delinme ve yırtılma gibi sorunlarda genellikle değişim yapılması yerine lastiğe yama yapımı kullanılır. Sorun yaratan bölüm biraz daha büyütülerek mantar veya şemsiye tekniği ile lastikteki delik kısım içeriden yama yapılarak onarılır. Lastiğin patlak kısmının tamir edilmesinin yanı sıra , doğru yapılan bu teknikler ile lastiğin içeriden hava kaçırması ve dışarıdan içeriye nem girişi engellenir. Ayriyeten, fitil tekniği ve içten yama tekniği de oto lastik tamirinde anında kullanılabilen yama yöntemlerindendir. Fitil tekniğinde; lastiğe giren yabancı cisim tamamen çıkarıldıktan sonra iğne ucuna fitil setindeki fitil yerleştirilerek güçlü bir yapıştırıcı ile sıvanıp delik kapatılır.

İçten yama tekniğinde ise bijonlar sökülüp lastik tamamen yerinden çıkartılır. Lastiğin iç kısmı tıraşlanır ve yama yapılacak olan bölüm hazırlanır. Kuvvetli bir yapıştırıcı kullanılarak lastik içten yama yapılır. Daha sonra uygun hava değerleri ile şişirilerek lastik yerine geri takılır.

Oto Lastik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Oto lastik seçimi sırasında düşünmeniz gereken en önemli faktör mevsimsel çeşitliliğin lastik seçiminizi nasıl etkilemesi gerektiği olacaktır. Özellikle kış aylarında kullanmanız gereken lastiklere diğer mevsimlerden daha çok dikkat etmeniz gerekir. Oto lastikçi olarak sizlere kış aylarında ‘’kış lastiklerini’’ tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu lastikler buzlu ve karlı olan zorlu yol koşullarında aracınızın frenlerinin daha iyi bir performans sergilemesini sağlamaktadır. Ayriyeten, dört mevsim lastikleri de seçebileceğiniz bir diğer lastik çeşididir. Hafif yağmurlu veya kuru havalarda kullanılabileceği gibi, yolda fazla kar bulunmadığı zamanlarda kısa süreli kullanım için tercih edilebilirler.

Son olarak yaz lastikleri kış mevsimi dışında her mevsim kullanılabilen gayet performanslı bir lastik çeşididir. Maksimum yol tutuş performansı amaçlanan yaz lastiklerinde diş desenleri ve kauçuk bileşimi aracın yola iyi tutunması için hazırlanmış ve ölçüsel özellikleri performansı arttırmak için tasarlanmıştır.

Otoban Lastik Yol Yardımı

Acil Oto Lastikçi

Aracınızda acil lastik değişimi yada patlamış lastiklerin onarımı için Acil Yol Yardımı ekibimizi arayabilirsiniz. Birden fazla aracımızla lastik sorunu yaşayan sürücülere günün tüm saatlerinde 7/24 destek veriyoruz. Araç ve lastik marka ve modeliniz her ne olursa olsun bizleri arayabilirsiniz. Sizleri beklemeden bulunduğunuz noktaya kısa sürede ulaşıyoruz ve çözüm üretiyoruz. Çekiciye ihtiyaç duymadan gelecek ekibimiz gerekli bakım onarımı yapabilir yada lastik değişiminizi sağlayıp yolunuza devam edersiniz.

Acil oto lastikçi için sizlere vardiya farkı olmadan en uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyeti esas alan Acil Yol Yardım firmamız oto lastikçi hizmetlerinde en nitelikli işliği sizlere sunmaktadır.

acil oto lastikçi

Oto Lastiklerin Raf Ömrü ve Bekleme Süresi Ne kadardır?

Oto lastikler için en çok merak edilen konulardan biride raf ömrü ve bekleme süresinin ne kadar olduğudur. Birçok kulaktan dolma bilgi yüzünden araç sahipleri yanlış yönlendirilmekte ve bilgilendirilmektedir. Aslında, lastiklerin raf ömrü doğru koşullarda saklanırsa 8-10 yıl arasında değişim göstermektedir.

10 yılını doldurmuş lastikler garanti kapsamına alınmamaktadır. Bekleme süresi 10 yılı geçmiş olan lastiklerinizi yenileri ile değiştirmenizi siz müşterilerimize oto lastikçiniz olarak önermekteyiz. Çünkü lastiğin ana maddesi her ne kadar kauçuk olsa da yıpranma, aşınma ve kötü koşullardan etkilenmemesi için içerisine değişik kimyasal maddeler katılmaktadır. Bu kimyasallar bir süre sonra lastiğinizin yapısını değiştirerek aksiliklere zemin hazırlamaktadır. Güvenliğiniz için oto lastikçi firmamız tarafından yeni üretilmiş ve üretilme tarihleri üzerinde olan oto lastikleri tercih etmeniz müşterilerimize önemle tavsiye edilir.