Yolda seyir halindeyken bir çok olumsuz durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Oto lastikçi hizmetimiz araçlarında lastikle ilgili herhangi bir sorun yaşayan her müşterimize acil destek vermektedir. Tam donanımlı yol yardım aracımızla vereceğiniz konuma kısa sürede ulaşıyoruz. Saat kaç olursa olsun bizleri arayıp lastikçi desteği alabilirsiniz.

Oto Lastikçi

İstanbul Oto Lastikçi

Oto lastikler, araçlarda güvenli bir sürüş için bulunması gereken en önemli unsurlarından birisidir. Trafiğe çıkmadan önce oto lastiklerinizin bakımlarını yaptırmış olmalı ve sağlamlıklarından mutlaka emin olmalısınız. Çünkü lastikler, otomobilinizin seyir halindeyken yerle teması bulunan tek unsurlarıdır. Lastiklerinizin geçmişte aldığı bir hasar veya aşınma durumu fark edildiğinde tamirinin atlanmaması gerekir. Her ne kadar bütün önemleri aldığınızıdüşünseniz de aksilikler sizi bazen trafikteyken yakalayabilir. Böyle durumlarda panik yapmanıza hiç gerek yok. Daha çok İstanbul Avrupa Yakası, Tekirdağ, Çorlu mevkilerinde hizmet veren firmamızı oto lastik yol yardımı için aramakta geç kalmayın. Gereğinin anında yapılacağından hiç şüpheniz olmasın.

 

oto lastik hizmeti

Oto Lastik Nedir?

Her türden Motorlu taşıtın yolda ilerleyebilmesini sağlayan, genellikle kauçuktan yapılıp içerisine bazı kimyasal maddeler katılarak oluşturulan malzemeye oto lastik denir. Aslında; ilk çağlarda keşfedilmiş olan tekerlek, otomobillerimizde kullanılan lastik takımının en eski hali olarak bilinir. Günümüze kadar evrimleşerek gelmiş, bugünkü halini almış ve artık araçlarımızın vazgeçilmez bir unsuru olmuştur. Oto lastiklerinizin bakımı, seçimi ve tamiri aracınızdan en üst düzey performansı alabilmeniz için sürekli yapılması gereken hayati işlemlerdir. Ayrıca, bilgi birikimine sahip, deneyimli ve işinin ehli ustalar tarafından yapılması gerekir. Oto lastik hizmeti konusunda tecrübesini kanıtlamış olan firmamız, işinin ehli ustaları ile siz müşterilerimizin oto lastikçilik adına her türlü işlemini yerine getirmeye her zaman hazırdır.

istanbul Oto Lastikçi

Doğru Lastik Tamirinin Önemi

Sönme, aşınma ya da lastiğinizde oluşan farklı durumlarda her zaman değişim yapılmasına gerek yoktur. Bu gibi durumlar oto lastikçi olarak hizmet veren firmamız tarafından yapılabilecek birkaç işlem sonrası düzeltilebilecek durumlardır. Bu tarz durumların yola çıkmadan önce fark edilip düzeltilmesi hem sizin hem de seyir halindeki diğer araçların güvenliği açısından çok önemlidir. Hatta yeni nesil araçlarda lastik basıncının azalması sırasında sensörlerin uyarı vermesi sayesinde lastiğinizin arızalı olduğunu erkenden anlayabilirsiniz. Sensör sinyallerini trafikteyken almaya başladıysanız hemen sağa çekin. Doğru lastik tamiri için oto lastikçi olarak hizmet veren firmamızı arayın, olduğunuz yerde lastiğinize en uygun onarım tekniği ile tamirini gerçekleştirelim. Gerektiği yerde oto çekici hizmeti ile istediğiniz servis bölümüne taşıma hizmetimizde bulunmaktadır.

Acil Lastik Değişimi Hizmeti Alın

Lastiğe Yama Yapılması

Oto lastik tamirinde delinme ve yırtılma gibi sorunlarda genellikle değişim yapılması yerine lastiğe yama yapımı kullanılır. Sorun yaratan bölüm biraz daha büyütülerek mantar veya şemsiye tekniği ile lastikteki delik kısım içeriden yama yapılarak onarılır. Lastiğin patlak kısmının tamir edilmesinin yanı sıra , doğru yapılan bu teknikler ile lastiğin içeriden hava kaçırması ve dışarıdan içeriye nem girişi engellenir. Ayriyeten, fitil tekniği ve içten yama tekniği de oto lastik tamirinde anında kullanılabilen yama yöntemlerindendir. Fitil tekniğinde; lastiğe giren yabancı cisim tamamen çıkarıldıktan sonra iğne ucuna fitil setindeki fitil yerleştirilerek güçlü bir yapıştırıcı ile sıvanıp delik kapatılır.

İçten yama tekniğinde ise bijonlar sökülüp lastik tamamen yerinden çıkartılır. Lastiğin iç kısmı tıraşlanır ve yama yapılacak olan bölüm hazırlanır. Kuvvetli bir yapıştırıcı kullanılarak lastik içten yama yapılır. Daha sonra uygun hava değerleri ile şişirilerek lastik yerine geri takılır.

Oto Lastik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Oto lastik seçimi sırasında düşünmeniz gereken en önemli faktör mevsimsel çeşitliliğin lastik seçiminizi nasıl etkilemesi gerektiği olacaktır. Özellikle kış aylarında kullanmanız gereken lastiklere diğer mevsimlerden daha çok dikkat etmeniz gerekir. Oto lastikçi olarak sizlere kış aylarında ‘’kış lastiklerini’’ tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü bu lastikler buzlu ve karlı olan zorlu yol koşullarında aracınızın frenlerinin daha iyi bir performans sergilemesini sağlamaktadır. Ayriyeten, dört mevsim lastikleri de seçebileceğiniz bir diğer lastik çeşididir. Hafif yağmurlu veya kuru havalarda kullanılabileceği gibi, yolda fazla kar bulunmadığı zamanlarda kısa süreli kullanım için tercih edilebilirler.

Son olarak yaz lastikleri kış mevsimi dışında her mevsim kullanılabilen gayet performanslı bir lastik çeşididir. Maksimum yol tutuş performansı amaçlanan yaz lastiklerinde diş desenleri ve kauçuk bileşimi aracın yola iyi tutunması için hazırlanmış ve ölçüsel özellikleri performansı arttırmak için tasarlanmıştır.

Acil Oto Lastikçi

Aracınızda acil lastik değişimi yada patlamış lastiklerin onarımı için Acil Yol Yardımı ekibimizi arayabilirsiniz. Birden fazla aracımızla lastik sorunu yaşayan sürücülere günün tüm saatlerinde 7/24 destek veriyoruz. Araç ve lastik marka ve modeliniz her ne olursa olsun bizleri arayabilirsiniz. Sizleri beklemeden bulunduğunuz noktaya kısa sürede ulaşıyoruz ve çözüm üretiyoruz. Çekiciye ihtiyaç duymadan gelecek ekibimiz gerekli bakım onarımı yapabilir yada lastik değişiminizi sağlayıp yolunuza devam edersiniz.

Acil oto lastikçi için sizlere vardiya farkı olmadan en uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyeti esas alan Acil Yol Yardım firmamız oto lastikçi hizmetlerinde en nitelikli işliği sizlere sunmaktadır.

acil oto lastikçi

Oto Lastiklerin Raf Ömrü ve Bekleme Süresi Ne kadardır?

Oto lastikler için en çok merak edilen konulardan biride raf ömrü ve bekleme süresinin ne kadar olduğudur. Birçok kulaktan dolma bilgi yüzünden araç sahipleri yanlış yönlendirilmekte ve bilgilendirilmektedir. Aslında, lastiklerin raf ömrü doğru koşullarda saklanırsa 8-10 yıl arasında değişim göstermektedir.

10 yılını doldurmuş lastikler garanti kapsamına alınmamaktadır. Bekleme süresi 10 yılı geçmiş olan lastiklerinizi yenileri ile değiştirmenizi siz müşterilerimize oto lastikçiniz olarak önermekteyiz. Çünkü lastiğin ana maddesi her ne kadar kauçuk olsa da yıpranma, aşınma ve kötü koşullardan etkilenmemesi için içerisine değişik kimyasal maddeler katılmaktadır. Bu kimyasallar bir süre sonra lastiğinizin yapısını değiştirerek aksiliklere zemin hazırlamaktadır. Güvenliğiniz için oto lastikçi firmamız tarafından yeni üretilmiş ve üretilme tarihleri üzerinde olan oto lastikleri tercih etmeniz müşterilerimize önemle tavsiye edilir.