Otomobillerde elektrik sistemi hayati bir önem taşımaktadır. Oto elektrik sistemindeki bir arıza, aracın pek çok alanını ve fonksiyonunu derinden etkileyebilir. Yol sürüşü sırasında başınıza elektrik sistemi kaynaklı bir arıza gelmesi her zaman mümkündür. Bu nedenle otomobillerinizin elektrik sistemlerinin ve elektrik ile çalışan aksamlarının düzenli olarak kontrol edilip gerekli bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Oto Elektrik

Oto Elektrik Arızaları

Arabaların en çok arıza veren elektrikli aksamı kuşkusuz aküleridir. Hatta çoğumuzun aklına oto elektrik hizmeti denilince akü takviyesi veya akü değişimi gelmektedir. Çünkü akü bittiğinde otomobilin içerisinde ki elektrik sistemine bağlı olarak olarak çalışan parçalar işlevsiz hale gelir. Akünüzün arıza lambası yanıyorsa aküye şarj desteği sağlayan ünitenin akünüzü beslemediği anlamına gelmektedir. Buda yolda başınıza geldiğinde yolda kalmanız anlamına geliyor.

Akü arızası veya herhangi bir yolda kalma durumlarınız için İstanbul Avrupa Yakası, Tekirdağ, Çorlu yol yardım için firmamızı çekinmeden arayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya geldiğinizde bir telefon yardımıyla bize ulaşabilirsiniz yaşadığınız sorunla alakalı en iyi çözümü üreteceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Aracınızın yanına çok kısa sürede en deneyimli oto elektrik uzmanlarımız gelecek olup gerekli müdahale yapıldıkta sonra tekrar aracınızla seyredebilirsiniz.

Oto Elektrik Arızaları

İstanbul Oto Elektrik Servisi

Acil Oto Elektrikçi

Araç elektrik arızalarında br çok farklı sebep ve neden olabilir. Her ne kadar Acil Yol Yardımı firması olarak sürekli benzer şikayetler alsak da bazende farklı aksam ve sorunlardan kaynaklı elektrik sorunları ile karşılaşıyoruz. Aracınız eğer olduğu yerde kaldıysa ve çalışmıyorsa hemen bizi arayabilirsiniz. Yol yardım araçlarımızla oto elektrikçi hizmetleri için sürekli personel bulundurulmaktadır. Vereceğiniz konuma bir kaç dakika da oto elektrikçi uzmanımız ulaşacaktır.

Araçlarda elektrik arızalarının ortaya çıkmasının ve belki de yol yardımına ihtiyaç duymanızın bir diğer sık karşılaşılan nedeni aracınızın şarj dinamosunun bozulmasıdır. Aracınızda gösterge ışıklarının sönük bir hal alması, elektrikli olan camlarınızın yavaş inip çıkması veya yarıda kalması ve otomobilinizden yanık tel kokusunun gelmesi şarj dinamosunun bozuk olması anlamına gelmektedir. Şarj dinamosu akünüzü de çalıştırdığı için bir süre sonra akünüzün de çalışmaz hale gelecek olması kaçınılmazdır.

İstanbul ve çevre illerinde özellikle Tekirdağ Çorlu’da oto elektrik hizmeti verebilen birçok firma bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda yol yardımı için telefon ettiğiniz firma size o an teknik bilgi sağlayıp gerekli durumlarda aracınız için oto çekici hizmeti sağlamaktadırlar.

Acil Oto Elektrikçi

İstanbul Oto Elektrikçi

Acil Yol Yardımı firmamız İstanbul oto elektrikçi olarak günün her saatinde gezici mobil olarak hizmet vermektedir. Yoğunluk olarak İstanbul Avrupa yakası hizmetlerimiz bulunsa da kısmı olarak Anadolu yakası ilçelerinde de hizmet vermekteyiz. Araç elektrik arızaları için 7/24 deneyimli ekibimizden en uygun fiyatlarla oto elektrikçi hizmeti alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sitede bulunan iletişim numaralarından bizlere ulaşamanızdır.

istanbul Oto Elektrikçi

Akü Takviyesi Nasıl Yapılır?

Aküden aküye bağlantı (jump-start) yapılmadan önce akü takviyesi amacıyla kullanacağınız akünün aynı amper olmasına dikkat edilmesi gerekir. Elektrik ile çalışan bütün parçaların kapatılmalıdır. Daha sonra uygulama kablonuzun bir ucunu akünün (+) terminaline, daha sonra diğer ucunu dolu olan akünün (-)  terminaline bağlamanız gerekir. Elinizdeki kablonun siyah ucunu akünün (-) terminaline ve kablonun diğer ucunu aküsü boşalmış aracın herhangi bir metal bölümüne bağlayın. Kabloların hiçbir bölümünün aracın egzoz veya pervane gibi bir bölümüne temas etmemesine özen gösterin. Önce aküsü dolu olan aracı, daha sonra boş aküye sahip olan aracı çalıştırın. Araçlar çalıştıktan sonra ilk olarak boş akülü araç olmak şartıyla kabloları sökünüz.

oto elektrik

Uzmanların vardığı ortak kanıya göre en iyi akü aracı ilk aldığınızda içerisinden çıkan aküdür. Standart otomobiller için starter aküler, ticari araçlar için taksi aküleri, otobüs ve tır gibi sürekli yüksek enerji ihtiyacı olan ticari araçlara süper ağır hizmet aküleri ve start stop özellikleri olan araçlara ise start stop akülerinin kullanılması önerilmektedir. Akü satın alırken akü seçim kataloglarına mutlaka bir göz atmanız gerekir. Aracınız ve bütçeniz için en uygun akü fiyatını belirlemenizde yardımı dokunacaktır. Bir diğer öneri ise AGM akü ile beslenen araçlara tekrar AGM akü takılmasıdır. Solo tip akü kullanımı bir hata olacaktır.

Size En Yakın Oto Elektrikçi

Jel Akü Nedir ? Jel Akü Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Jel akü; içerisinde jöle kıvamında elektrolit bulunduran ve yüksek ısılara karşı dayanıklılık gösteren bir akü çeşididir. Oto elektrik denilince aklımıza gelen ilk akü olan jel akü, sıcaklığa dayanıklılığı sebebiyle denizcilik sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Jel akülerin 1200 defa şarj olabilme özellikleri bulunduğundan dolayı kullanıcılar tarafından oldukça rağbet görmektedir. Ayrıca, uzun süreli kullanılma özelliğine sahip olan jel akü, maliyetinin karşılığını tam anlamıyla vermektedir.

Birçok oto elektrik hizmet firması maliyetleri ne kadar yüksek olursa olsun müşterilerine daha kaliteli ürünler üretebilmek için birbirleri ile yarışmaktadırlar. Fakat oto elektrik sektörünün adını karalayan bazı firmalar kalitesiz ürün üretip piyasaya ucuz yoldan sokmaktadır. Sizler doğru araştırmayı yaparak, akü fiyatlarını titizlikle inceleyerek alışverişinizi en uygun şekilde yapın diye fiyat farklılıklarının analizini yaptık. Öyle ki ortalama kalitedeki jel akü fiyatları şu an da piyasada 400 lira ve üzerinde bulunmaktadır. Bütçenize uygun ve orta kalite bir akü istiyorsanız bu tarz aküleri tercih edebilirsiniz. Fakat jel ömrü uzun ve dayanıklı aküleri tercih etmek istiyorsanız 700 ila 1000 lira arasında değişen bir bütçe ayırmak durumundasınız. Belirtilen fiyatların daha aşağısında bir akü satın almak oto elektrik sisteminizi kötü bir duruma sokabilir.

Oto Elektrikçi Arayın

Oto Elektrikçi Arayın

Araçlarımız fizik kurallarına göre hareket eder veya dururlar. Bu işlemler esnasında otomobilimizde yerle teması olan tek unsur tekerleklerdir. Araç bakımlarında lastik tamiri ve bakımı asla atlanmaması gereken bir işlemdir. Çünkü lastikler geçmişte aldığı herhangi bir darbe yüzünden aşınarak patlayabilir. Buda seyir halindeyken çok tehlikeli kazalara mahal verebilir. Fakat bazen tedbirlerinizi alsanız bile lastiklerinizin havası inebilir veya lastikleriniz patlayabilir. Bu gibi durumlarda kesinlikle panik yapmayın. Bir oto lastikçi bulamadığınız zamanlarda hemen oto elektrik firmalarından birini arayın.