Şarj dinamosu arızası

Şarj Dinamosu Arızası

Seyir halinde yada park esnasında şarj dinamosu arızası ile karşılaşabilirsiniz. Otomobiller için şarj dinamosu işlevi ve göre son derece önemli ve kritiktir. Çünkü Dinamo Akünün şar edilmesini sağlar. Dinamo arızalanıp çalışamazsa aracın tüm elektrik aksamlarında sorun çıkar ve çalışmaz. Şarj dinamosu sorunları nedeni ile her gün trafikte yüzlerce kişi yolda kalmaktadır.

Acil yol yardım ekibimiz dinamo kaynaklı sorun yaşamamanız halinde sizlere profesyonel destek verir. Bizleri arayıp konumunuzu bildirin hemen yanınıza oto elektrikçi tamir uzmanımız gönderelim.

Araçlarda Şarj Dinamosu Ne İşe Yarar?

Araçlarda Şarj Dinamosu Ne İşe Yarar?

Binek ve ticari otomobiller de marş dinamosu ve şarj dinamosu vardır. Marş dinamosu aküden gelen enerji sayesinde motorun çalışmasına olanak sağlar. Aracınızın kontak anahtarını çevirmeniz halinde marş dinamosu devreye girer. Volant dişlileri bu sayede harekete geçer. Sonucunda ise yakıt ile birlikte hava karşımı motora ulaşır ve pistonlar devreye girer ve çalışır. Şarj dinamosunun görevi ise tam olarak şarjla birlikte ortaya çıkan elektrik kullanımı sayesinde aracın çalışmasını başlatmaktır. Şarj dinamosu içinde mıknatıs ve teller bulunur. Bu tel ve mıknatıs sayesinde elektrik enerjisi üretilir bu sayede araç çalışır.

Araç içinde büyük bir önemi bulunan şarj dinamosu arızası ciddi sorunlara neden olabilir. Hemen müdahale edilmesi gerekir. Tamiri ve onarımı yapılmadan aracın yürümesi pek mümkün olmaz.

Dinamo Parçaları Nelerdir?

Dinamo Parçaları Nelerdir?

Şarj dinamosu araçlarda bir jeneratör işlevine sahiptir. Akünün şarjını gerçekleştirmek için dinamo üç ana parçadan meydana gelmektedir. Bunlardan ilki elektromıknatıstır. Elektromıknatıs, manyetik bir alan meydana getirmektedir. Şarj ve dinamo tamiri işlemlerine yol açan arızalar, elektromıknatıs sisteminden de kaynaklanabilmektedir. Bakır tellerin metal bir parçaya sarılarak mıknatıs özelliği sağlamasıyla, elektromıknatıs sistemi meydana gelmektedir. Rotor adı verilen parça ise bakır telinin demir çekirdeğine sarılmasıyla meydana gelmektedir. Rotor elektromıknatısa gelen elektrik gücünü sağlamaktadır. Rotorda bulunan demir çekirdek stator olarak adlandırılmaktadır.

Şarj dinamosu neden bozulur?

Şarj dinamosu neden bozulur?

Otomobillerde şarj dinamosu arızalarında gösterge ekranında akü işareti uyarısı görülür. Her otomobil için geçerli olmasa da uyarı paneli olan araçlar için standarttır. Bununla birlikte otomobilinizin farları zayıf yanıyorsa, yanıp sönüyorsa, cam otomatikleri sorun yaşıyorsa buda dinamo arıza işareti olarak değelendirilir.

Aracınızın aküsü şarj olmadığında da yine gösterge panelinizde akü uyarısı alırsınız. Kısmı olarak bazen işaret yanıp bazen söner. Bu durumda da en kısa sürede tamir edilmesi ve kontrolünün yapılması lazımdır. Kontakla birlikte araç çalışmıyor yada motor çalışmıyorsa buda şarj dinamosu kaynaklı bir sorun yaşandığını size gösterir. Bunun dışında ender de olsa araç içinde aniden kötü bir koku hissediyorsanız buda şarj dinamosu kaynaklıdır.

Şarj Dinamosu Arızlandı Ne Yapmalıyım?

Şarj Dinamosu Arızlandı Ne Yapmalıyım?

Acil Yol yardımı firmamızda her tür araç probleminin çözümü bulunur. Seyir esnasında şarj dinamo kaynaklı bir arıza yaşadığınızı düşünüyorsanız hemen vakit kaybetmeden bize telefonla ulaşın. Çünkü bu tip sorunlar ertelemeye gelmez ve önemlidir. Çağrı merkezimizdeki müşteri temsilcimize aracınızın model ve markasını, yaşadığınız sorunu ve konumunuzu bildirin. 7/24 şarj dinamosu arızası için tamir onarım hizmeti veriyoruz. Sizlerden aldığımız bilgilerle en kısa sürede yanınıza ekibimizi gönderiyoruz.

Şarj Dinamosunu Kendim Tamir Edebilir Miyim?

Şimdiye kadar dinamo sorunu başınıza gelmediyse üstesinden gelmek sizin için zor olur. Öncelikli yapılması gereken araç kaputunu kaldırıp olası bir bağlantı kablo kopulukları olup olmadığına bakınız. Gözle görülen noktalarda bir aksam aşınması, kopması, kırılması ve çıkması gibi bir durum olup olmadığını kontrol edin. Şayet bahsettiğimiz durumlar herhangi biri varsa sorunu giderip yolunuza devam edebilirsiniz.

Şarj dinamosu tamiri

Şarj Dinamosu Tamiri

Şarj dinamosu arızalarında bir çok farklı unsur bir arada ya da parça parça olur. Otomobil de bilye arızaları, konjektör arızaları, akü sorunları ve diğer etkenleri kontrol ederiz sonucunda hata görülürse uzmanımız tamir eder. Bilye ve konjektör değişimi gerekebilir, sizden onay aldığımızda yeni parça ile değişim yaparız.

Sarj dinamosu tamir edilmesi için gerekli söküm işlemi için ekipman bulundurulmalıdır. Bizi arayıp çağıracağınız yol yardım ekibimizde gerekli tüm teçhizatla birlikte eksiksiz geliriz. Dinamo sökme işlemi bitmesinden hemen sonra arızalı parçanın yenisi ile değişimini personelimiz hatasız yapar. Bulunduğunuz yerde parça değişimi yapılamaması gibi durumlarda aracınız servise çekeriz. Böylelikle Şarj dinamo tamirini servis merkezinde yaparız.

Akü şarj dinamosu

Akü şarj dinamosu

Hafta boyunca bir çok araç sahibine Akü şarj dinamosu için tamir ve onarım hizmetleri vermekteyiz. Gündüz yada gece farketmeksizin arızalı dinamolar için yanınıza geliyoruz. Deneyimli teknisyenlerimiz, kaliteli işçilik hizmetlerimiz ve uygun fiyatlarımızla akü sarj dinamo sorununu bir kaç dakika da ortadan kaldırıyoruz.

Araba şarj dinamosu

Araba şarj dinamosu

Araba şarj dinamoları çalışma prensipleri model fark etmeksizin aynıdır. Aracınız için orijinal ürünler bulabileceğiniz gibi yan sanayi şarj dinamosuda taktırabilirsiniz. Araç sağlığı ve sizin güvenliğiniz için kaliteli dinamoların tercih edilmesinden yanayız. Sık sık dinamo sorunları ve arızaları yaşamak istemiyorsanız mutlaka orjinal dinamo alın. Çünkü yan sanayi ürünlerde kısa sürede benzer şikayeti yaşarsınız.

Şarj dinamosu kömürü değiştirme fiyatı

Araba şarj dinamosu kaynaklı tüm sorunları en uygun fiyatlarla yaparız. Şarj dinamosu körü değiştirme, marş değiştirme, bilye değişimi ya da konjektör değişiminin tamamını yapıyoruz. Fiyatlar hakında daha geniş ve detaylı bilgi almak istiyorsanız mutlaka bizi arayıp sorun. Bütçenizi sarmayacak en uygun fiyatlarla yol yardımı ya da oto çekici hizmeti veriyoruz. Şarj Dinamosu Arızası ve tamiri için yetkin personelimiz yeterli sayıda vardır. Tüm araç sahiplerine nerde olursa olsun en kısa sürede ulaşıyor ve destek sağlıyoruz.


Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir